Menu

Kontakt

EMO-FARM Sp. z o.o.
ul. Łódzka 52
95-054 Ksawerów
tel.: +48 42 212 80 85
www.emo-farm.pl; www.emo-farm.com
e-mail: emo-farm@bauschhealth.com

NIP 731-18-55-351
Regon 473107958

 Wysokość kapitału zakładowego: 3.306.000,00 PLN
Wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000147075.

Wyszukaj produkt

Jeżeli szukasz konkretnego produktu wpisz jego nazwę lub słowo kluczowe

O firmie

Prekursorem firmy EMO-FARM Sp. z o.o. była Wytwórnia Artykułów Farmaceutycznych i Kosmetycznych EMO, która powstała w 1983 roku…

O firmie, historia

Firma EMO, a obecnie EMO-FARM Sp. z o.o. funkcjonuje na rynku farmaceutycznym od 1983 roku.

W swojej wieloletniej historii dynamicznie i konsekwentnie rozwijała portfolio produktowe, począwszy od wprowadzenia na rynek żelu do USG – jako pierwszego tego typu polskiego preparatu na rodzimym rynku, poprzez kolejne produkty, z których większość szybko zyskała uznanie i zaufanie wśród klientów. Do najbardziej znanych produktów wytwarzanych w EMO-FARM należą m.in.: Naproxen EMO, Neoxen, Venożel, Altacet, Rivel i wiele innych przynoszących ulgę w bólach, stanach zapalanych, dolegliwościach żylnych i zakażeniach skóry.

Odzwierciedleniem uznania pacjentów, jak i środowiska farmaceutyczno-medycznego stały się liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane zarówno poszczególnym produktom (Nagroda Zaufania Złoty Otis, Złoty Laur Konsumenta, Produkt Roku), jak i firmie – jako organizacji (Ranking Gazele Biznesu, Główna Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego).

W 2006 r. EMO-FARM Sp. z o.o. uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dwa lata później, na terenie strefy, zakończono budowę nowoczesnego obiektu magazynowo-produkcyjnego, zlokalizowanego przy ul. Łódzkiej 52, do którego przetransferowano wszystkie procesy wytwórcze Spółki. Nowy obszar był krokiem milowym w dalszym rozwoju Spółki, zwiększył potencjał produkcyjny zarówno w aspekcie przestrzeni produkcyjnej, jak i wyposażenia spełniającego najwyższe standardy jakościowe.

29 kwietnia 2009 r., ICN Polfa Rzeszów S.A., należąca do międzynarodowego koncernu Valeant Pharmaceuticals International, nabyła 100% udziałów EMO-FARM Sp. z o.o.

W lipcu 2010 r. zakład produkcyjny EMO-FARM Sp. z o.o. został poszerzony o nowy oddział, wyposażony w specjalistyczny park maszynowy umożliwiający wytwarzanie nowych form farmaceutycznych – maści i kremów z antybiotykami i sterydami (Maxibiotic, Mupirox, Elosone, Novate).

Nowe obszary produkcyjne zostały przygotowane do wytwarzania zgodnie ze standardami GMP,
co znalazło odzwierciedlenie w otrzymanych certyfikatach GMP.

30 października 2012 r., Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S.A. nabyło 100% udziałów EMO-FARM Sp. z o.o.

EMO-FARM Sp. z o.o. jest miejscem wytwarzania produktów przeznaczonych na rynek polski, jak również ekspansywnie rozwija produkcję na rynki zagraniczne, z których najbardziej znaczące to:
Węgry, Niemcy, Czechy, Słowacja, Turcja, Grecja, Litwa, Łotwa, Estonia, Włochy i Rumunia. EMO-FARM jest również wytwórcą kontraktowym dla liczących się w branży farmaceutycznej partnerów zewnętrznych.